کد خبر:12860
پ
۲۹۷
فرمانده لشکر ده سید الشهداء

آخرین محرم شهید رستگار

بعد از #عملیات_خیبر و شهادت همرزمانش خیلی دلشکسته شده بود و همه اش دنبال بهانه بود که جایی خلوت کنه و زانو بغل بگیره ودر فراغشون گریه کنه.. حاجی فرمانده تیپ قدرتمند #سیدالشهداء(ع) بود و پیکر مطهر صدها تن از عزیز ترین عزیزانش در جزیره مجنون جامانده بود و خودش میگقت مادرها وفرزندانشون منتظرهستند وچشمشون […]

بعد از #عملیات_خیبر و شهادت همرزمانش خیلی دلشکسته شده بود و همه اش دنبال بهانه بود که جایی خلوت کنه و زانو بغل بگیره ودر فراغشون گریه کنه..
حاجی فرمانده تیپ قدرتمند #سیدالشهداء(ع) بود و پیکر مطهر صدها تن از عزیز ترین عزیزانش در جزیره مجنون جامانده بود و خودش میگقت مادرها وفرزندانشون منتظرهستند وچشمشون بدر مانده تا برگردند..
بعد از #عملیات_خیبرمدتی رفتیم #موقعیت_شهید_موحد در جاده اهواز خرمشهر و قرار بود عملیاتی در هور انجام شود که بعدا لغو شد و بچه های تیپ یکی دو ماه رفتند مرخصی و بعد ابلاغ شد که گردانها وواحدهای تیپ سیدالشهداء(ع) به #پادگان_ابوذر نقل مکان کنند.
#بچه_های_اطلاعات_عملیات_و_تخریب درمنطقه زیر #بمو مستقر بودند وبرای ماموریت های گشتی شناسایی اعزام میشدند و #شهید_حاج_کاظم_رستگار برای نظارت برانجام کارها در منطقه حضور پیدا میکرد..
مهرماه سال۶۳ آغاز #ماه_محرم بود و حاجی خیلی انتظار محرم را میکشید و فقط این ماه بود که میتونست حاجی را آرام کنه.. ازشب سوم ماه محرم بود که کارهای شناسایی هم تعطیل شد و بچه ها برای عزاداری شب های محرم درساختمانهای پادگان ابوذر مستقر شدند.
سنت خوبی بین رزمندگانی که درپادگان حضورداشتند بود که روزها برای اقامه نماز و مراسمات در #حسینیه_قدس پادگان جمع میشدند وبرای نمازمغرب و عشاء به #مسجد_امام_حسین علیه السلام که درکنار منازل سازمانی برادران ارتشی در پادگان قرار داشت و مدیریتش با برادران ارتشی مستقر درپادگان بود میرفتند.
حاج رستگار هم اصرار داشت بچه های تیپ سیدالشهداء(ع) که در پادگان بودند حتما در مراسمات عزاداری شرکت کنند و خودش هم هر شب هنگام مراسم سینه زنی ، پابه پای بقیه رزمندگان به سرو سینه میزد.
از شب هفتم محرم به بعد بود که بعد از تمام شدن مراسم بعضی از بچه ها رو در کنار #محراب_مسجد_امام_حسین (ع) جمع میکرد و به من میگفت: #روضه_بخون.
و خودش هم با زمزمه هاش مجلس رو گرم میکرد. این جلسه ما وقت و ساعت نداشت و تا زمانیکه بچه ها اشک داشتند ادامه پیدا میکرد. بعد از این برنامه هم باز حاجی ول کن نبود و داخل پادگان میگشت و از هر ساختمانی که صدای روضه و #یا_حسین میومد قدمهاش شل میشد و با اشتیاق وارد میشد و عزاداری میکرد.
ماها که جوان تر بودیم کم آوردیم اما حاجی از #آخرین_محرمش کمال استفاده را کرد و یکی دوماه بعد هم اتفاقات #پادگان_ابوذر و بگو مگوی #فرماندهان_جنگ تهران با #فرمانده_سپاه اتفاق افتاد و بعد هم #استعفای_حاج_کاظم_رستگار و بعد هم #عملیات_بدر که #حاج_کاظم_نجفی_رستگار در آن به شهادت رسید و مزد عزاداری خالصانه محرم را از اربابش کرفت و بدن قطعه قطعه اش سالها در هور العظیم برجای ماند.

ارسال دیدگاه