کد خبر:12760
پ
۲۴۹
معبر گردان حضرت علی اصغر

تخریبچی هایی که شهید نشدند

امروز دهمین روز از ماه شهریور است سی و یک سال قبل در چنین روزی عملیات کربلای ۲ توسط رزمندگان اسلام در منطقه حاج عمران انجام شد. در روز عید سعید قربان یاد همه فرزندان خمینی عزیز را که در منای عشق به شهادت رسیدند گرامی میداریم.   شب عملیات کربلای ۲ دو تیم از […]

امروز دهمین روز از ماه شهریور است
سی و یک سال قبل در چنین روزی عملیات کربلای ۲ توسط رزمندگان اسلام در منطقه حاج عمران انجام شد.
در روز عید سعید قربان یاد همه فرزندان خمینی عزیز را که در منای عشق به شهادت رسیدند گرامی میداریم.

 

شب عملیات کربلای ۲ دو تیم از بچه های تخریبچی مامور شدند برای باز کردن  معابر گردان حضرت علی اصغر_علیه السلام .
قرار بود دو تا گروهان حمله کنند به دوتا تپه که به تپه دو قلو معروف بود. تیم اول مسولیتش با شهید حسن مقدم بود که به علت آتشباری دشمن و آتش گرفتن میدان مین در حالیکه میرفتند خطر کنند و به میدان مین آتش گرفته بزنند با گلوله خمپاره دشمن مهمان آسمان شدند و از تیم سه نفره.
حسن مقدم و سعید صدیق شهید و حسین بداغی هم مجروح شد.
تیم دوم بچه های تخریب رو برادر هادی کسکنی هدایت میکرد که این تیم در زیر نور منورهایی که از هواپیما در منطقه ریخته و همه جا مثل روز روشن بود وارد معبر شد.
معبری که در زیر نور منورها لو رفته ودشمن هم آتش خود را برروی آن متمرکز کرده بود .
در حین زدن معبر مین والمری منفجر شد وسه تخریبچی این تیم مجروح شدند .
قبل از روشن شدن هوا دستور عقب نشینی داده شد و گردان هایی که برای عملیات ساعت ها از ارتفاعات منطقه پایین رفته بودند میبایستی برگردند.
هواپیماهای دشمن با بمباران شدید مسیر برگشت سعی میکردند تلفات را بالا ببرند اما گودی شیار”اینه” بین ارتفاع وارس و سکران مانع صدمه جدی به رزمندگان بود.
مجروحان این عملیات به سختی خود را به بالای ارتفاعات رسوندند و پیکر دو تخریبچی شهید لشگر۱۰ سیدالشهداء(ع) روی زمین ماند. تا اینکه بعد از ۴۰ روزتعدادی از دوستان برای عقب آوردن پیکرها اقدام کردند.

 

تخریبچی هایی که شهید نشدند
عملیات کربلای ۲
تاریخ به ثبت رسیدن این تصویر
۱۰شهریور۱۳۶۵
تخریبقچیان لشگر۱۰

ارسال دیدگاه